Napędzani zaufaniem

Raport z badania jakościowego wśród polskich software house’ów

O badaniu

Branża technologiczna to trendsetterzy zmian na rynku pracy. W ciągu ostatnich 10 lat większość z nich wdrożyła już w swoich firmach innowacyjne praktyki i rytuały, które postanowiłyśmy zbadać i przedstawić szerokiej publiczności. 

Wśród najbardziej efektywnych polskich software house’ów, docenionych przez klientów na portalu Clutch, wybrałyśmy 7 wspaniałych firm, aby zbadać, w jaki sposób działają, jakimi wartościami się kierują,jak są zorganizowane i czym przyciągają pracowników.  

W badaniu udział wzięli: 10clouds, BinarApps, Boldare, Monterail, Pragmatists, SoftwareMill oraz STX Next.

Efektem badania jest 56-stronicowy e-book,  prezentujący praktyczne wskazówki odnośnie kształtowania kultury firmy. 

Obecnie aktualizujemy e-booka, o obszar zarzadzania wiedzą oraz zmiany w kulturze organizacyjnej, które były skutkiem pandemii. 

Zawartość publikacji

W raporcie  zidentyfikowałyśmy elementy składające się na efektywną kulturę organizacyjną firm z sektora nowych technologii. Z naszej publikacji dowiesz się jak budować markę takiej organizacji i jak kształtować jej kulturę. Zobacz, co zdecydowało, że badane firmy przyciągnęły właściwych ludzi i odniosły międzynarodowy sukces.  

Partnerzy

Premiera: 18.10.2019 r.

Wystapienie na konferencji SoDA
Premiera e-booka podczas 1. konferencji SoDA w Katowicach

O publikacji

Maciej Stęga

Niezależny konsultant HR

Wielu pracodawców zadaje sobie pytanie, jak pozyskać wykwalifikowanych, utalentowanych oraz doświadczonych pracowników. Co musimy zapewnić tym osobom jako organizacja, aby ich utrzymać? W mojej ocenie odpowiedzi na te pytania nie są proste , ale coraz większą rolę odgrywa w tym zakresie kultura organizacji. Ta publikacja pomoże ją zdiagnozować i określić a potem nad nią pracować.  

Jan Zborowski

Prezes Stowarzyszenia Software Development Association Poland (SoDA) 

Chyba jeszcze nikt do tej pory (włącznie z nami samymi) nie opisał całej naszej kultury organizacyjnej tak zwięźle a zarazem tak przejrzyście. Chapeau bas! Zachęcam wszystkich do bacznego przyglądania się polskim software house’om i inspirowania się stosowanymi przez nie rozwiązaniami, gdyż są one inicjatorem zmian, które będą z pewnością powszechnie zachodzić w strukturach organizacji i na rynku pracy. 

dr Marek Makowiec

Katedra Zachowań Organizacyjnych Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Publikacja autorstwa Marty Smyrskiej jest materiałem, który może być przydatny zarówno dla specjalistów i osób zaznajomionych z problematyką , szukających przykładów i dobrych praktyk, na których można zweryfikować, jak w praktyce sprawdza się teoria funkcjonowania organizacji. Jest też świetnym materiałem dla niewtajemniczonych – osób, które dopiero poszukują informacji nt. tego czym jest kultura organizacyjna.   

 

POBIERZ E-BOOKA
NAPĘDZANI ZAUFANIEM (56 STRON)

i zapisz się do naszego newslettera – będziesz otrzymywał/a informacje o najnowszych artykułach. Pobranie e-booka jest zupełnie darmowe, w dowolnym momencie możesz zrezygnować z subskrypcji newslettera Smyrska PR.

    Wybierając „Zapisz się” wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na podany adres e-mail. Administratorem Twoich danych osobowych będzie SMYRSKA PR Marta Smyrska z siedzibą w Warszawie, ul. Barska 26, Warszawa